O nas

Agroturystyka Wichrowe Wzgórze  położona jest w miejscowości Osiek, malowniczej wsi na terenie powiatu oświęcimskiego. Obiekt znajduje się także na obszarze Doliny Karpia i należy do Ekomuzeum Doliny Karpia.

Agroturystyka założona została w 2010 r, powstała z połączenia odrobiny przypadku z pasją do życia i tworzenia w nim rzeczy nietuzinkowych 🙂 Nazwa agroturystyki zaczerpnięta jest z powieści Emily Jane Brontë „Wichrowe Wzgórza” i bezpośrednio nawiązuje do usytuowania obiektu na wzgórzu, gdzie wietrzna pogoda sprawia, że określenie go wichrowym jest bardzo trafne 🙂

Do dyspozycji gości jest 31 miejsc noclegowych w sezonie letnim, oraz 19 miejsc w okresie jesienno-wiosennym. Na bazę noclegową składają się dwa apartamenty, dwa pokoje oraz dwa domki letnie. Wszystkie pomieszczenia mają prywatne łazienki oraz kuchnie. Pomieszczenia są bardzo przytulne i kolorowe, ponieważ głównym założeniem było stworzenie przyjemnego miejsca nie tylko do spania, ale przede wszystkim do wypoczynku. W agroturystyce znajdują się ciekawe książki, interesujące gry, a także mnóstwo materiałów informacyjnych dotyczących pobliskich atrakcji. Na terenie posesji jest darmowy internet Wi-Fi. Obiekt jest ogrodzony oraz wyposażony w parking.

Goście mogą korzystać z infrastruktury ogrodowej w postaci grilla, ogniska oraz wędzarni, w której można uwędzić lokalną rybkę. Nie ma chyba nic bardziej odprężającego od błogiego lenistwa na hamaku po intensywnym dniu, w pobliżu płonącego ogniska z którego unosi się zapach pieczonej kiełbaski albo duszonek … ach żyć nie umierać! 🙂 Olbrzymim atutem agroturystyki jest otaczająca ją zewsząd natura i brak zabudowań. Obiekt otaczają pola, a na terenie posesji jest las, gdzie w ciszy i spokoju można odpocząć, zaczerpnąć świeżego powietrza oraz posłuchać śpiewu ptaków.

wichrowe wzgórze

Bogata oferta turystyczna regionu zapewni atrakcje na kilka dni. Osiek znajduje się w zasięgu ręki od Oświęcimia, Pszczyny oraz Wadowic. Punktem obowiązkowym jest wizyta w jednym z parków rozrywki, jak Energylandia, Zatorland oraz Inwałd Park. Położony w odległości zaledwie 4 km ośrodek Molo, w lecie zapewni aktywną rozrywkę w wodzie lub błogie lenistwo na leżaczku. Szeroka działalność Ekomuzeum pozwoli nie tylko poznać smak wielu lokalnych potraw i przysmaków ale i nauczy sposobu ich powstawania, gdyż Ekomuzeum posiada szeroką ofertę warsztatów edukacyjnych, skierowanych przede wszystkim dla grup.

Agroturystyka Wichrowe Wzgórze to idealne miejsce na rodzinne wakacje, szkolną wycieczkę, firmową imprezę, służbową delegację czy też romantyczny weekend we dwoje 🙂

Dla posiadaczy Karty Dużej Rodziny 10% rabatu na nocleg
Dla nocujących w dniu swoich urodzin 50% rabatu na nocleg
Bilety wstępu do Energylandi, Zatorlandu oraz Inwałd Parku – 5 % rabatu