A może… gruszkę? Spróbuj z Noclegami molo Osiek

Wyjątkowe, aromatyczne, pyszne. Gruszki, które razem z jabłkami utrzymują się w czołówce najpopularniejszych jesiennych owoców, to przysmak o wielu „twarzach”. Co kryje się pod ich skórką, jak je najlepiej przyrządzać i czym kierować się przy zakupie? Tego dowiesz się już zaraz z Noclegami molo Osiek.

 

Noclegi molo Osiek: Jesienne odmiany gruszek

Podobnie jak i jabłka, gruszki możemy podzielić na kilka odmian – w zależności od terminu ich dojrzewania. Największym uznaniem cieszą się owoce jesienne, które zachwycają bogatym aromatem, mięsistą konsystencją i soczystością. Do tej grupy gruszek należy m.in. uwielbiana przez większość słodka Konfederacja, idealna zarówno do bezpośredniego spożycia, jak również jako składnik przetworów czy ciast. Owoce tej gruszy zachowują swoją świeżość nawet do… 1,5 miesiąca!

Jesienią w naszym jadłospisie powinny znaleźć się także gruszki odmiany Bonkreta Williamsa. Ich znakiem charakterystycznym jest słodki smak i duża ilość soku, co czyni je nie tylko lubianą przekąską, ale i doskonałą bazą wszelkich przetworów i ciast.

 

Co zdrowego w gruszce

Mówiąc o gruszkach, od razu przychodzi nam na myśl ich wyjątkowy, głęboki smak. Tymczasem owoce te, oprócz wspaniałego aromatu, mają do zaoferowania cały zastęp minerałów, witamin i wartości odżywczych. Nie sposób nie wspomnieć także o ich właściwościach prozdrowotnych. Zdaniem specjalistów, gruszki pomagają w załagodzeniu chronicznych stanów zapalnych, zmniejszą ryzyko rozwoju nowotworów, walczą z wolnymi rodnikami i powstrzymują zwyrodnienie plamki żółtej. Dzięki zawartości witaminy K, występującej także w innych ciemnozielonych owocach i warzywach, gruszki wpływają również na poprawę krążenia krwi w organizmie.

Jesień nastraja Cię negatywnie i sprawia, że masz ochotę zakopać się pod dużą ilością koców? Pyszne ciasta i przetwory na bazie gruszek pozwolą Ci przetrwać ten stan! Spróbuj prostego, gruszkowego ciasta z czekoladą, najlepiej w towarzystwie ulubionych osób lub w trakcie wyjazdów do Noclegów molo Osiek. W takich warunkach jesień może okazać się naprawdę znośna!

Komentowanie zostało wyłączone.