Jak dbać o skórę zimą? Sprawdź to razem z Noclegami molo Osiek

Mróz szczypiący w policzki, kiepska jakość powietrza, ogrzewanie rozkręcone na maksimum… Te wszystkie problemy znacząco wpływają nie tylko na nasze samopoczucie, ale i stan skóry, która w tym okresie staje się podrażniona i sucha. Jak więc uniknąć zimowych problemów z cerą? Podpowiadają Noclegi molo Osiek.

 

Akcja pielęgnacja

Nawilżanie, nawilżanie i jeszcze więcej nawilżania. Zimą nasza cera potrzebuje mocniejszej warstwy “ochronnej”, a to ze względu na niesprzyjające zewnętrzne warunki oraz fakt, że w tym okresie skóra traci wilgoć prawie dwa razy szybciej niż latem. Aby więc uniknąć przesuszenia oraz podrażnienia, należy stosować dopasowane do potrzeb cery kremy nawilżające, najlepiej rano i wieczorem. Nie zapominajmy także o innych częściach naszego ciała, jak dłonie i usta, które na zimową zawieruchę reagują równie intensywnie i szybko co skóra na twarzy.

 

Noclegi molo Osiek: postaw na złuszczanie

Nie bez przyczyny mówi się, że peeling to podstawa każdej zbilansowanej pielęgnacji. Produkt ten zapewnia bowiem usunięcie martwego naskórka, dzięki czemu nasza skóra staje się czysta i lepiej chłonie składniki aktywne ukryte w kosmetykach. Zimą ciężkie peelingi ścierające warto zastąpić kosmetykiem enzymatycznym, czyli takim, który do działania potrzebuje nie mechanicznych drobinek złuszczających, a enzymów, najczęściej pochodzenia roślinnego. Po wszystkim warto nanieść na twarz ulubiony krem nawilżający.

Zima to także doskonały czas na całkowitą regenerację. Jeśli zastanawiasz się nad jakimiś drobnymi zabiegami złuszczającymi czy użyciem mocno nawilżających masek, to przełom stycznia i lutego idealnie się do tego nadaje. Swoją regenerację warto wspomóc masażami twarzy.

Nic tak nie służy dobremu samopoczuciu – i urodzie – jak porządny spacer. Przyjedź na odprężający weekend do Noclegów molo Osiek i wybierz się na długi spacer, najlepiej zakończony kubkiem rozgrzewającej herbaty. Zastrzyk witalnej energii gwarantowany!

Komentowanie zostało wyłączone.