Jesienne jabłka. Ciesz się nimi z Noclegami molo Osiek

Są takie owoce, które jesienią objawiają cały swój smak i bogaty aromat. O czym mowa? Oczywiście o jabłkach, w hodowli której Polska jest prawdziwym ekspertem. Jak najlepiej wykorzystać te owoce i dlaczego warto włączyć je do codziennej diety? O tym już zaraz opowiedzą wam Noclegi molo Osiek.

 

Jesienna dieta okiem Noclegów molo Osiek

Jesienią dostęp do świeżych warzyw i owoców jest dość mocno ograniczony. Na całe szczęście mamy pod dostatkiem jabłek, które w chłodniejsze miesiące stanowią świetne urozmaicenie diety – a przy tym gwarantują zastrzyk zdrowia. Pod czerwoną i złotą skórką kryje się bowiem szeroka gama witamin z witaminą C na czele, owoc dostarczy nam także dużej ilości minerałów, antyoksydantów oraz błonnika roślinnego (szczególnie pektyny). Warto jednak wspomnieć, że w zależności od odmiany jabłka, właściwości zdrowotne oraz wartości odżywcze będą się nieco różnić.

 

Jeden owoc, wiele przepisów

Na surowo, w formie musu, a także jako składnik bazowy ciast, ciastek, muffinów oraz placuszków. Jabłka można przyrządzić i podawać na tysiące sposobów – warto je odkryć, tym bardziej, że późnojesienna pogoda jak żadna inna pora sprzyja kucharzeniu. My szczególnie polecamy wszelkie wariacje na temat szarlotek, najlepiej z odrobiną kruchego ciasta i sprężystą bezą na samej górze. Warto także na swój kuchenny warsztat wziąć klasyczne racuchy, które w zależności od dodatku, mogą przybierać zupełnie nowego, smakowego wymiaru. My najbardziej lubimy je łączyć ze szczyptą cynamonu i niewielką porcją domowego kajmaku – trudno o jesień w smaczniejszym wydaniu!

Masz ochotę na kawałek szarlotki w niezwykłym otoczeniu? A może marzysz o weekendzie w spokojnym miejscu, gdzie wreszcie się zrelaksujesz i zapomnisz o codziennych trudnościach? Zapraszamy do Noclegów molo Osiek, gdzie jesień przeżywa się spokojniej i z uśmiechem na twarzy. Sprawdź, czy mamy jeszcze wolne pokoje – i przyjeżdżaj cieszyć się listopadem!

Komentowanie zostało wyłączone.