Noclegi molo Osiek: Bezpieczne ferie zimowe

Zima to czas szczególny. Z jednej strony urzeka swoim pięknem i mroźną atmosferą, z drugiej – ze względu na szybkie ściemnianie się i trudne warunki pogodowe uznaje się ją za okres wzmożonej uważności. Z okazji zbliżających się ferii zimowych Noclegi molo Osiek przypominają kilka najważniejszych zasad zimowego bezpieczeństwa. Sprawdź, na co warto zwrócić uwagę!

 

Bezpieczny, także w ruchu

W niedalekiej odległości do Noclegów molo Osiek znajdują się doskonale wyposażone i bezpieczne ośrodki narciarskie. Choć te miejsca słyną z wysokich standardów i odpowiedniego przygotowania stoku, to jako ich użytkownicy nie możemy zapomnieć o pewnych uniwersalnych, obowiązujących w każdym kurorcie zasadach bezpieczeństwa. Pierwszą taką regułą jest noszenie kasku, niezależnie od wieku, stopnia umiejętności i użytkowanego sprzętu. Druga kwestia to odpowiedzialność – jako rodzice upewnijmy się, że nasze pociechy na pewno dadzą sobie radę na stoku, a jeśli tak, to czy są w zasięgu wzroku. Podobne zasady dotyczą jazdy na sankach. O ile możemy, wybierajmy do tego specjalne oznaczone tory lub miejsca oddalone od ulicy, rzeki i pozbawione przeszkód (np. duża ilość drzew na wzgórzu, z którego zjeżdżamy).

 

Noclegi molo Osiek: bezpieczeństwo na drodze

Przemieszczanie się z punktu A do B jest zimą znacznie utrudnione. Na przeszkodzie stoją nam nie tylko zamarznięte chodniki, ale i wczesne ściemnianie się oraz kiepskie warunki pogodowe, utrudniające widzenie zarówno kierowcom, jak i pieszym. Jak temu zaradzić? Tu najważniejsza jest uwaga oraz przewidywalność, która może objawiać się na wiele sposobów. Nośmy odblaskowe elementy, nie wchodźmy na jezdnię bez stuprocentowej pewności oraz, co najważniejsze, bądźmy cały czas obecni tu i teraz, ze wzrokiem wbitym w drogę, a nie ekran smartfona.

Oczy dookoła głowy i uśmiech – tego życzymy wszystkim wybierającym się na zimowe ferie. Jeśli zależy Ci na spokojnym, i co najważniejsze bezpiecznym wypoczynku, rozważ wypad do Noclegów molo Osiek, gdzie zostały jeszcze ostatnie wolne pokoje na styczeń i luty. Podaruj sobie pełnię relaksu!

Komentowanie zostało wyłączone.