Noclegi molo Osiek: jak wrócić do formy po świętach?

Pyszne jedzenie, spotkania w gronie najbliższych, całkowity relaks – tak wielu z nas kojarzą się święta. Niestety, czasem zdarza się tak, że po bożonarodzeniowym okresie czujemy się ciężsi i w gorszej kondycji, niż jeszcze kilka dni wcześniej. Jak temu zaradzić i czuć się dobrze ze sobą po świątecznych szaleństwach? Sprawdź to razem z Noclegami molo Osiek.

 

Świąteczna dieta

Święta to czas, kiedy na naszym stole pojawiają się wspaniałe i zróżnicowane potrawy. Ryby przyrządzane na kilka sposobów, pierogi z farszem, barszcz czerwony i zupa grzybowa… a to dopiero początek listy specjałów, które przez te kilka dni przewijają się w wielu domach. Tak zróżnicowane i, niestety, dość ciężkie menu może jednak odbić się na naszej kondycji. Jak więc uniknąć efektu przejedzenia, który może utrzymywać się nawet kilka dni po ucztowaniu? Tu sprawdzi się kilka sposobów, w tym ruch- czyli poświąteczna wycieczka na siłownię, lekki jogging, jeśli oczywiście pozwoli na to pogoda, oraz duża ilość spacerów. Oprócz wprowadzenia aktywności, warto także zwrócić uwagę na to, co ląduje na naszych talerzach. Poświąteczne pozostałości zastąpmy zatem owsianką i lekkostrawnymi obiadami w postaci warzywnych zup, delikatnych mięs czy sałatek bazujących na sezonowych produktach. Na jakiś czas zapomnijmy też o słodkościach.

 

Odpocznij z Noclegami molo Osiek

Święta dopiero się skończyły, a ty już wpadłeś w wir obowiązków? Stop! Zanim machina codzienności rozkręci się na dobre, warto podarować sobie chwilę wytchnienia w postaci czasu tylko dla siebie. Poczytaj dobrą książkę, idź na spacer i zastanów się, czy te wszystkie poświąteczne obowiązki konieczne trzeba wykonać w trybie natychmiastowym.

Jeśli masz taką możliwość, swój świąteczny czas warto przedłużyć na weekend i np. wybrać się do Noclegów molo Osiek, gdzie na pewno znajdziesz chwilę na całkowity relaks. W końcu kto powiedział, że po świętach nie należy się trochę urlopu?

 

Pamiętaj o wodzie

Zdarza się, że podczas obfitego ucztowania zapominamy o jednej, niezwykle ważnej kwestii – piciu wody. Tymczasem to właśnie odpowiednie nawodnienie odpowiedzialne jest za harmonijne i prawidłowe funkcjonowanie całego organizmu! Aby zapobiec odwodnieniu, pij kilka szklanek czystej wody dziennie.

Komentowanie zostało wyłączone.