Święto w mieście Miasta Pokoju Oświęcim

Święto w mieście pokoju czyli Święto Miasta Oświęcim

Przyjedźcie na Święto Miasta. Dajcie się ponieść radości i zabawie

Pierwsze historyczne wzmianki o Oświęcimiu datują się na początek ubiegłego Millenium.

Tak długa historia i tradycja zobowiązuje. W związku z tym mamy zaszczyt zaprosić Państwa na czterodniową zabawę z okazji Święta Miasta Oświęcim. Impreza organizowana jest corocznie przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji i Oświęcimskie Centrum Kultury w dniach od 31 sierpnia do 3 września Tegoż to dnia, Roku Pańskiego 1291 roku książę cieszyński i pan na Oświęcimiu – Mieszko potwierdził Oświęcimiowi posiadane prawa miejskie przyznane wcześniej w 1272 roku, przez księcia opolskiego Władysława, który nadał mu prawa miejskie na wzór dolnośląskiego Lwówka.

Pierwsze dwa dni czterodniowych obchodów będą tak zwanymi dniami oficjalnymi. 31 sierpnia w Oświęcimskim Centrum Kultury odbędzie się uroczysta sesja rady miejskiej, uświetniona koncertem Zespołu Muzyki dawnej „Floripari”.

Drugiego zaś dnia tj. 1 września, będzie miała miejsce uroczystość otwarcia wystawy prac artystów ziemi oświęcimskiej w ramach „II Oświęcimskiego Salonu Sztuki”. To wyjątkowa okazja do przypomnienia bogatej historii i tradycji miasta, jak również do zaprezentowania osiągnięć naszych artystów i twórców kultury.
2 i 3 września, to już pełne szaleństwo doskonałej zabawy. W tegorocznej edycji Święta Miasta organizatorzy zapewnili całą paletę atrakcji. I oto:

2 Września na stadionie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji będą się odbywały koncerty takich wykonawców jak: Ewa Farna, Mateusz Ziółko, Shakin Dudi, Bayer Full.

3 września na tym samym stadionie wystąpią przed Państwem: Andrzej Piaseczny, Dawid Kwiatkowski, Lumines oraz Orkiestra dęta z Wilamowic, „Fruktaki” z programem dla dzieci pt.„Fruktakowo-Zagadkowo”, „Gwardia Gryfa” ze spektaklem pt. „Cztery żywioły”. Do tego dochodzi oczywiście cała masa imprez towarzyszących jak przystało na prawdziwe święto miasta. Całość Imprezy zamknięta zostanie wielkim pokazem sztucznych ogni.

Zajrzyjcie państwo także do nas. Stąd wszędzie blisko.

Agroturystyka Wichrowe Wzgórze, w imieniu organizatorów i własnym zapraszamy Państwa do przyjazdu na obchody Święta Miasta Oświęcim. Zapraszamy także do Osieka, do naszej siedziby gdzie czekają na Państwa czyściutkie i świeżutkie pokoje i domki letniskowe. Stąd wszędzie, do Oświęcimia także, to tylko tak zwany „rzut beretem”.

Komentowanie zostało wyłączone.